Vernisáž práce dětí z kroužku Výtvarného ateliéru

V pondělí 27. 4. v Mozaice proběhla vernisáž pod vedením výtvarnice Michaely Hájkové, Která si připravila pěkný program pro děti a dospělé. Součástí vernisáže byl raut a bohatý doprovodný program. Celé akce se zúčastnilo asi 50 lidí.

 

Lakování nehtů s Monikou Římovskou

Již po druhé se v Mozaice konal 27. 5. kurz lakování nehtů. Dívky se dozvěděly, jak správně pečovat o své nehty a jak si je patřičně ozdobit. Vyzkoušely si lakování a i výrobu gelový nehtů. Do kurzu se zapojili i kluci J. V září se můžeme těšit na další kurz, tentokrát zaměřený na líčení.

 

Autorské čtení s Ondřejem Balíkem a indiánská stezka na Štědříku

Paní učitelka Monika Mazúrová si se svým kamarádem Ondřejem Balíkem připravila autorské čtení 2. dílu jeho knížky. Při čtení si děti vyzkoušeli znakovou řeč, zahráli divadlo s loutkami a hlasně poslechli příběh o indiánském chlapci. Po čtení jsme pro menší děti připravili indiánskou stezku zakončenou u Kukaláku, kde jsme udělali vyhlášení a opékání špekáčků. Velice děkuji maminkám ze Štědříku za pomoc při organizování této akce.

 

Šachová odpoledne s Petrem Hubičkou

Jednou měsíčně jsme se setkávali s Petrem Hubičkou a namáhali hlavy u dámy a šachů. S Petrem jsme se již dohodli, že budeme s šachy a dámou pokračovat i v druhé polovině školního roku.

 

Projekt „V Mozaice se vždycky něco děje“

Povedlo se nám získat dotaci ve výši 64.650 Kč z Programu na podporu naplňování Koncepce podpory dětí a mládeže ve Středočeském kraji.

logo%20-%20ceska%20verze

 

 

Projekt bude nabízet blok seminářů o učení první pomoci, každý měsíc od září do prosince proběhne 3 hodinový kurz. Dále v Mozaice proběhne přednáška od lékařky, která se zúčastnila jako dobrovolná lékařka při pomoci uprchlíkům. Proběhne

V rámci tohoto projektu se můžeme těšit na volnočasové dílny, které proběhnou za provozu NZDM Mozaika jako je: kurz líčení, vyrábění z korálků a FIMA a ukázku potápění.

Dále nás čekají tyto víkendové akce: diskotéka Na kopečku, úklid lesa, lesní golf, střelecký den, turnaj v ping-pongu a vánoční besídka.

V rámci projektu se dovybaví Mozaika materiálem, který bude dětem celoročně k dispozici.

 

Pro více informací naleznete na www.klub-mozaika.cz (NZDM Mozaika), www.centrum-mozaika.cz (činnost centra Mozaika) a na facebooku (Centrum Mozaika).

 

Ondřej Kracman

724 24 99 84

kracman@centrum-mozaika.cz