Nízkoprahový klub na Štědříku je díky dotaci od obce Psáry v provozu i tento rok. Mozaika ovšem nenabízí nejen nízkoprahový klub pro děti, ale i velice oblíbenou jógu s Annou Crhovou a zpívání pro děti s paní Rolincovou. V prostorách centra se 2x do týdne scházejí psárští a jirčanští senioři. Jedenkrát měsíčně využívá prostor výtvarnice Michaela Hájková a pro místní organizuje velice oblíbené kreativní večery.

 

Nízkoprahový klub Mozaika

Třikrát týdně je prostor v Mozaice určen jen pro děti, kteří ho mohou využívat vždy v pondělí (12:30 – 17:30) a středu (13:00 – 18:00) a pátek (13:30 – 18:30). V současné době se v klubu vystřídá v průměru 16 dětí denně.

Součástí programu, který klub nabízí pro děti a mládež zdarma, jsou i výtvarné dílny. V tomto roce proběhly již dvě. Při první si mohly holky z místního okolí vyrobit svou vlastní čelenku, kterou s nimi vyráběla Michaela Hájková. Při druhé jsme si z PEDIGu vyráběli vlastní košík, který s námi vyráběly lektorky.

Do klubu jsme z dotace pořídili již třetí skákací boty, které si můžete přijít vyzkoušet a je možné si je půjčit i na delší dobu (např. víkend). Jako novinku jsme pořídili virtuální realitu, která je velice oblíbenou kratochvílí.

 

Výlet do Národního technického muzea

V sobotu 25. 3. jsme navštívili NTM. Vyráželi jsme od Mozaiky objednaným autobusem až na místo a po 3hodinové prohlídce jsme vyzkoušeli i místní hřiště na Letné. Poté nás všechny (50 osob) autobus odvezl zpět do Jirčan. Na akci s námi byli i žáci ze školy v Laguně a užili si to s námi.

 

Ukliďme Česko, tentokrát ve Psárech

V sobotu 8. 4. jsme se zapojili společně s místní školou do celorepublikového projektu a tentokrát jsme se rozhodli uklidit černou skládku na Vápence. Po vysbírání odpadků jsme si pod skálou opekli špekáčky a šli spokojeni domů. Všem co se rozhodli zapojit, děkujeme a OÚ Psáry děkujeme za odvoz vysbíraného odpadu.

 

Co se v Mozaice plánuje?

Do letních prázdnin plánujeme uspořádat florbalový turnaj (20. 5.) na hřišti Čechoslovanu v Dolních Jirčanech. V květnu připravujeme před Mozaikou na louce výrobní sobotní odpoledne, při které budeme tvořit sádrové odlitky tváře (6. 5.). V červnu se mohou děti těšit na NERF bitvu na Šědříku (17. 6.), nejlepší střelec si odnese NERFku jako odměnu. Výtvarnice Michaela Hájková na přelomu května a června uspořádá v Mozaice VERNISÁŽ, na které budou vystavovat svá díla z výtvarného ateliéru.

 

 

Nečekaný dárek do Mozaiky

V lednu do Mozaiky přišli bývalí žáci naší školy a do Mozaiky přinesli NERV pistole, náboje a vesty. Peníze na koupi dárků pořídili při prodeji vyrobených věcí na vánočních trzích. Po loňské podpoře Laguny, se kluci rozhodli podpořit i Mozaiku. Děkuji Adame Hurte, Jane Segle a Ondřeji Dziane.

 

Léto s Mozaikou

V létě jsme se dohodli s Rénatou Kizurovou a Renatou Crhovou na pořádání příměstského tábora s hravou matematikou, který se uskuteční 10. 7. – 14. 7. 2017 v Mozaice. V polovině léta pořádáme týdenní indiánský tábor v Krkonoších, který se uskuteční od 29. 7. do 6. 8. 2017.

 

Jak pomoci Mozaice?

Jestliže máte nápad a chuť uspořádat pro místní děti a mládež nějakou zajímavou akci, napište nebo se zastavte a zkusíme váš nápad uskutečnit. Může to být např. výrobní dílna nebo nějaká kulturní akce.

 

Pro více informací o činnosti Mozaiky naleznete na www.klub-mozaika.cz (NZDM Mozaika) a na facebooku (Centrum Mozaika).

 

Ondřej Kracman

724 24 99 84

kracman@centrum-mozaika.cz